نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: پسر بی انگیزه و بی هدف

2511
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39800
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پسر بی انگیزه و بی هدف

با سلام&nbsp;<br>من یه مشکلی با پسرم دارم که میخواستم کسانی که تو این زمینه تجربه دارند من رو راهنمایی کنند من زنی هستم &nbsp;که یه پسر 26 ساله دارم حدودا 10 سالی هست که جدا شده ام و پسرم الان 5 سالی هست که با خودم زندگی میکنه چون پدرش ازدواج کرده پسرم بخاطر این که من و پدرش جدا شدیم نتونست دیپلم بگیره خیلی سعی کردم که درسش رو ادامه بده اما گفت نمیتونه و کشش درس خوندن نداره خودم شاغل هستم اما تو یه شرکت خصوصی مشغول کارم یه خونه اجاره کردم پسرم یه دو سالی با دوستش یه جایی مشغول به کار بود که بالاخره صاحب کارش بخاطر اوضاع و شرایط اقتصادی پسرم رو بیکار کرد از اون موقع تا حالا که حدودا 3 سال میشه پسرم دیگه تمایلی به کار کردن نداره و البته دوستش میگفت اونجا هم که کار میکرده بخاطر این بوده که ایشون باهاش بوده . این رو هم بگم که پدرش نسبت به پسرم خیلی سرده و اصلا بفکرش نیست با این که پدرش هست اما انگار همچین پسری نداره و سرش با همسر و فرزند جدیدش گرمه من با پسرم سعی کردم همیشه مثل یه دوست رفتار کنم همیشه نصیحتش میکنم و همیشه سعی کردم بگم که اگر پدرت نیست من هستم و هر کاری بتونم انجام میدم الان هم خدارو شکر جایی رو اجاره کردم و همه مخارج زندگی از کرایه خونه تا خرج خونه و غیره برعهده منه و خدارو شاهد میگیرم که همه حقوق من برای این منظور داره صرف میشه و بعضی وقتا هم کم میارم اما باز هم خدارو شاکر هستم که محتاج کسی نیستم تنها چیزی که منو ناراحت میکنه اینه که پسرم هیچ انگیزه ای برای کار کردن نداره من هرروز صبح میرم سرکار و اون تا ظهر خوابه خودم بهش زنگ میزنم پاشه دنبال کار بگرده اما وقتی عصر ازش سوال میکنم به دروغ به من میگه چند جا تماس گرفته و من کاملا میدونم که بخاطر این که من گیر ندم این حرفها و دروغ هارو میگه وقتی زیاد هم گیر میدم عصبی میشه و صداشو بلند میکنه البته خدارو شکر میکنم که تنها خلافش سیگار کشیدنه و اهل برنامه دیگه ای نیست.&nbsp;&nbsp;&nbsp;از چند نفر سوال کردم در این مورد گفتن امکان داره افسردگی داشته باشه همش با گوشی تو نت و تلگرامه با دوستاش عصرها بیرون میره اما هیچ هدفی نداره من هم بعنوان یه زن دارم کم میارم مشکلات زندگی از یه طرف و مشکل پسرم از یه طرف نمیدونم چکار کنم که این پسر بفکر آینده اش باشه گاهی میگم اگر بلایی سرمن بیاد این چکار میکنه ، من بخاطر پسرم ازدواج مجدد نکردم اما پسرم اصلا منو درک نمیکنه واقعا درمونده شدم و نمیدونم چکار کنم لطفا اگر کسی تجربه ای مثل من رو داره راهنمایی کنه من واقعا نگرانشم &nbsp;ممنونم<br>

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : پسر بی انگیزه و بی هدف

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    گاهی طلاق والدین تاثیراتی بر روی فرزندان می گذارد که تا طولانی مدت با آنها همراه می باشد با توجه به توضیحات شما ، شما و همسرتان در حساس ترین سن فرزندتان از هم جدا شده اید یعنی نوجوانی و این می تواند باعث بروز بعضی از رفتارهای پسرتان شده باشد. پر خوابی و بی انگیزگی و مصرف سیگار می تواند نشانه هایی از افسردگی باشد اما نمی توان به طور قطع و بدون بررسی به این نتیجه رسید. در صورتی که بتوانید به صورت حضوری به یک روانشناس مراجعه کنید و بعد پسرتان را نیز با کمک مشاوره وارد مشاوره کنید کمک زیادی به شما و پسرتان خواهد شد چون ایشان باید به اهداف و علایق خودشان واقف شوند و شما نیز باید به کمک یک روانشناس و ایجاد این دیدگاه در پسرتان که شما نیز حقوقی دارید و حتی می توانید ازدواج کنید شکل بگیرد. سعی کنید شنونده مناسبی برای پسرتان باشید بدون قضاوت و نصیحت ، همچنین او را تشویق به ورزش و بودن در اجتماع کنید هرچه روابط اجتماعی او قوی تر باشد راحل های حل مسئله بیشتری را آموزش می بیند و انرژی بیشتری برای کار و زندگی دارد.
    در این مسیر می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران کمک بگیرید .
    ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)